iknv.fi

Edustustehtävät

 EDUSTUSTEHTÄVÄT

2017

Maailmancup:

Sprinttiviesti, Suomi: 4. Dmitri Tsvetkov

Keskimatka, Suomi: 29. Dmitri Tsvetkov

Pitkämatka, Suomi: 39. Dmitri Tsvetkov

2016

MM-kilpailut, Ruotsi:

Keskimatka: 13. Dmitri Tsvetkov

Pitkämatka: 25. Dmitri Tsvetkov

Viesti: 15. Dmitri Tsvetkov

EM-kilpailut, Tsekki:

Keskimatka: 33. Dmitri Tsvetkov
Pitkämatka: 23. Dmitri Tsvetkov
Viesti: 6. Dmitri Tsvetkov

Maailmancup: 

Pitkä matka, Sveitsi: 50. Eetu Savolainen

2015:

MM-kilpailut, Skotlanti:

Viesti: 17. Dmitry Tsvetkov

2014

EM-kilpailut, Portugali

Viesti 11. Dmitry Tsvetkov

Keskimatka 32. Dmitry Tsvetkov

MM-kilpailut, Italia:

Keskimatka: 17. Dmitri Tsvetkov
Pitkämatka: 15. Dmitri Tsvetkov
Viesti: 13. Dmitri Tsvetkov

2013
MM-kilpailut, Vuokatti
Viesti 1. Dmitri Tsvetkov
Pitkä matka 4. Dmitri Tsvetkov

2012
MM-kilpailut, Sveitsi
Viesti DSQ Dmitri Tsvetkov
Pitkä matka 7. Dmitri Tsvetkov

EM-kilpailut, Ruotsi
Viesti 5. Dmitri Tsvetkov
Pitkä matka 8. Dmitri Tsvetkov
Keskimatka 8. Dmitri Tsvetkov

2011
MM-kilpailut, Ranska
Viesti 5. Dmitri Tsvetkov
Pitkä matka 12. Dmitri Tsvetkov

MaailmanCup
Pitkä matka, Tsekki 3. Topi Anjala
Keskimatka, Tsekki 18. Topi Anjala
Keskimatka, Norja 32. Vesa Taanila
Keskimatka, Sveitsi 37. Topi Anjala
Sprint, Sveitsi 38. Topi Anjala
Sprint, Ruotsi 50. Vesa Taanila

2010
MM-kilpailut, Norja
Viesti 1. Dmitri Tsvetkov
Pitkä matka 10. Dmitri Tsvetkov
Viesti 15. Andreas Kraas
Sprint 20. Dmitri Tsvetkov

EM-kilpailut Bulgaria
Viesti 7. Dmitri Tsvetkov
Viesti 9. Topi Anjala
Sprint 9. Vesa Taanila
Keskimatka 25. Dmitri Tsvetkov
Keskimatka 27. Topi Anjala

MaailmanCup
Keskimatka, Suomi 11. Topi Anjala
Keskimatka, Suomi 14. Vesa Taanila

2009
MM-kilpailut, Unkari
Viesti 3. Topi Anjala
Pitkä matka 15. Topi Anjala
Keskimatka 40. Andreas Kraas

PM-kilpailut, Suomi
Keskimatka 4. Topi Anjala
Keskimatka 27. Vesa Taanila
Pitkä matka DSQ Topi Anjala
Pitkä matka 18. Vesa Taanila
Viesti 10. Vesa Taanila
Viesti 11. Topi Anjala

MaailmanCup
Keskimatka, Sveitsi 23. Topi Anjala
Keskimatka Norja 31. Vesa Taanila
Pitkä matka Norja 37. Vesa Taanila
Sprint, Sveitsi DSQ Topi Anjala

2008
MM-kilpailut Tsekki
Pitkä matka 7. Topi Anjala

EM-kilpailut Latvia
Pitkä matka 36. Topi Anjala
Keskimatka Andreas Kraas

MaailmanCup
Sprint, Ruotsi 5. Topi Anjala
Keskimatka, Sveitsi 7. Topi Anjala
Pitkä Matka, Tsekki 7. Topi Anjala
Keskimatka, Ruotsi 17. Topi Anjala
Keskimatka, Ruotsi 18. Topi Anjala
Sprint, Sveitsi 31. Topi Anjala

Opiskelijoiden MM-kilpailut Viro
Sprint 2. Vesa Taanila
Pitkä matka 7. Vesa Taanila
Keskimatka 7. Vesa Taanila
Viesti 10. Vesa Taanila

2007
MM-kilpailut, Ukraina
Pitkä matka 25. Topi Anjala
Pitkä matka 28. Andreas Kraas
Keskiamtka 40. Andreas Kraas

PM-kilpailut, Tanska
Viesti 5. Vesa Taanila
Sprint 16. Vesa Taanila
Pitkä matka 14. Vesa Taanila
Keskimatka 48. Vesa Taanila

MaailmanCup
Pitkä matka, Ruotsi 10. Topi Anjala
Sprint, Suomi 12. Vesa Taanila
Sprint, Ruotsi 22. Topi Anjala
Keskimatka, Ruotsi 22. Topi Anjala
Keskimatka, Norja 41. Vesa Taanila
Sprint Suomi DSQ Topi Anjala

2006:
Opiskelijoiden MM-kilpailut Slovakia
Vesa Taanila
Topi Anjala

MO Nordic Meeting Norja Topi Anjala

2005 MO Nordic Meeting Ruotsi Vesa Taanila
2004 Nuorten MM-keskimatka Puola 5. Topi Anjala, MO Nordic Meeting Tanska Vesa Taanila Pitkä matka 2.
2003 MM-normaalimatka 13. Terhi Holster
2001 MM-pika 13. Marius Mazulis Liettua ja 23. Vladimir Aleksejev Venäjä
MM-viesti 4. Vladimir Aleksejev ja 7. Marius Mazulis Liettua
1999 MM Vladimir Aleksejev, Michail Mamleev/Venäjä
1997 MM Vladimir Aleksejev, Michail Mamleev/Venäjä, Rene Ottesson/Eesti
1995 PM/nuoret Simo Syrjänen, MM 9. Vladimir Aleksejev
1993 PM Vladimir Aleksejev/Venäjä, René Ottesson/Viro, MM René Ottesson , Vladimir Aleksejev
1992 MO/nuoret Erkki Aadli/Viro, PM René Ottesson, Inno Ling/Viro
1991 MO Inno Ling, René Ottesson/Viro
1989 MO Ari Anjala/8. henk. koht ja 4. viestissä
1988 EM/nuoret Severi Eerola, Ari Vuorenpää, PM/nuoret Severi Eerola/viestihopea, Ari Vuorenpää, Opisk. MM Risto Metsälä viestipronssi
1987 MO Ari Anjala, Outi B-A/ viestivoitto
1986 MO Ari Anjala/8.
1984 MO Ari Anjala/4.
1983 MO Outi B-A/ 3., Ari Anjala, MM Outi B-A/ 7.
1982 MO Outi B-A, Ari Anjala, PM Outi B-A/hopea, Ari Anjala
1981 MO Leena Silvennoinen, Raimo Kauppila ja Matti Löppönen. Kirre Palmi kieltäytyi opiskelukiireiden vuoksi.
1980 PM/nuoret Kirre Palmi, Raimo Kauppila/ 4. henk. koht ja kultaa viestistä, MO Matti Löppönen
1979 MO Raimo Kauppila
1978 PM/nuoret Raimo Kauppila, MO Hannele Knuuttila, MM/akateeminen 5. Hannele Knuuttila, voitto viestistä
1977 MO 3. Erkki Knuuttila, voitto viestissä
1976 MM Kimmo Rauhamäki/viestipronssi, MO 1. Erkki Knuuttila, 3. Simo Nurminen, Hannele Knuuttila
1975 PM Simo Nurminen/viestikulta, MO Erkki Knuuttila, hopeaa henk.koht. ja viestistä
1974 MM Erkki ja Hannele Knuuttila ja PM/nuoret Matti Äijö/viestihopea, Ari Kartaslammi, Hannele Knuuttila
1973 MO Erkki ja Hannele Knuuttila, Erkki Ylikoski
1972 MO Hannele Knuuttila, Simo Nurminen ja PM/nuoret Hannele Knuuttila, hopeaa viestistä
1971 MO Hannele Knuuttila


iknv-net